Wrangö sõidugraafik muutus alates 17.03.2020

Leppneeme - Kelnase parvlaevaliinil kehtestati alates teisipäevast, 17.03.2020, ajutine ja vähendatud mahus sõiduplaan seoses koroonaviiruse leviku laienemisega eesmärgiga kaitsta Prangli saare elanike tervist. Ajutine sõiduplaan kehtib esialgu kuni 01.05.2020. Väljumised toimuvad: Teisipäeval Kelnase 7.30 - Leppneeme 9.00 Reede Kelnase 7.30 - Leppneeme 9.00 Vahemikus T kuni N asub laev Leppneeme sadamas.    

Liikumispiirangud Prangli laevaliinil

Seoses koroonaviiruse leviku laienemisega ning eesmärgiga kaitsta Prangli saare elanike tervist on ilmnenud vajadus piirata liikumist saartele. Eriolukorras on vajalik tagada väikesaarte elanike varustatus esmavajalike kaupadega ning meditsiiniteenuste kättesaadavusega ning seetõttu ei kohaldata piiranguid kaubaveole ja elutähtsate teenuste osutamisele. Viimsi Vallavalitsusel on palve vältida Prangli saarele minekut kõigil, kellel seda otseselt vaja ei ole. Vallavalitsus kehtestas piirangu alates 15.03.2020 ja Pranglile on lubatud suunduda ainult saarel alaliselt elavatel isikutel. Piirangud ei kohaldu kaubaveole ja elutähtsate teenuste osutamisele. Saarel viibivatel külalistel lubatakse sealt lahkuda. Saare elanikel soovitatakse minimeerida mandril käigud ilma tungiva vajaduseta. Info saamiseks pöörduda saarevanema poole. Saarte ja merenduse valdkonna küsimustes üldkontakt valla merenduse vanemspetsialist Mart Loik tel 5623 2799, e-post mart.loik@viimsivv.ee

Piletimüük avatud kuni 30.06!

Head kliendid! Piletimüük on avatud kuni 30.06.2020 Mugavaks reisimiseks palume aegsasti osta e-pilet!

Soovitame osta E-pilet

Soovitame kõikidele reisijatele osta pilet e-teenindusest, mis tagab koha piletil märgitud reisile. Laevast müüakse pileteid ainult väljuvale reisile ja seda vabade kohtade olemasolul.

INFO +372 5109456


0 piletit

Logi sisse

Kuidas saaksin lisaks laevapiletile ka arve?

 

E-pileti juures on nüüd eraldi dokumendina arve/ostukinnitus, mille saab soovi korral välja printida. Raamatupidamise kuludokumendiks ongi just arve/ostukinnitus koos piletiga, pilet üksi ei ole kuludokument.

Ostes kliendikonto arvelt koostatakse pileti juurde ostukinnitus, millel ei ole käibemaksu, kuna kogu kuu tehingute kohta koostatakse järgneva kuu algul koondarve (koos ülesõitude nimekirjaga), kus on näidatud ka käibemaks. Koondarve saab lepinguline klient välja printida oma klienditsoonist.

Käibemaksuseaduse kohaselt ei saa ühe ja sama teenuse eest esitada kahte kuludokumenti, millel on käibemaks.

Käibemaksu kajastamine või mitte kajastamine ei takista aga kulu hüvitamist ettevõtte poolt pileti ostmisel tasutud summa ulatuses. Kulu suurust ei muuda käibemaksu näitamine piletil. Kulu on brutosumma. Ettevõte ei saa eraisikule tehtud väljamakselt nagunii käibemaksu tagasi küsida.

Kui aga käibemaksu olemasolu on tingimata vajalik ja ettevõtte nimi peab olema arvel, siis ka see variant on võimalik.

Kui E-pileti ostul valida tasumise viisiks pangalink mitte kliendikonto, koostatakse igakordselt pilet juurde ARVE, kus on näidatud ka käibemaks, samuti on arvel ostja lisamiseks vabad lahtrid, kuhu saab ise Ettevõtte andmed juurde kirjutada. See on raamatupidamisseaduse kohasel korrektne ja lubatav.