Uus vedaja Kelnase-Leppneeme liinil

Alates 18. detsembrist opereerib Kelnase-Leppneeme liinil Tuule Liinid OÜ. Pileteid on võimalik osta nii E-piletina kui ka laeva kassast.

INFO +372 5109456

Kuidas saaksin lisaks laevapiletile ka arve?

 

E-pileti juures on nüüd eraldi dokumendina arve/ostukinnitus, mille saab soovi korral välja printida. Raamatupidamise kuludokumendiks ongi just arve/ostukinnitus koos piletiga, pilet üksi ei ole kuludokument.

Ostes kliendikonto arvelt koostatakse pileti juurde ostukinnitus, millel ei ole käibemaksu, kuna kogu kuu tehingute kohta koostatakse järgneva kuu algul koondarve (koos ülesõitude nimekirjaga), kus on näidatud ka käibemaks. Koondarve saab lepinguline klient välja printida oma klienditsoonist.

Käibemaksuseaduse kohaselt ei saa ühe ja sama teenuse eest esitada kahte kuludokumenti, millel on käibemaks.

Käibemaksu kajastamine või mitte kajastamine ei takista aga kulu hüvitamist ettevõtte poolt pileti ostmisel tasutud summa ulatuses. Kulu suurust ei muuda käibemaksu näitamine piletil. Kulu on brutosumma. Ettevõte ei saa eraisikule tehtud väljamakselt nagunii käibemaksu tagasi küsida.

Kui aga käibemaksu olemasolu on tingimata vajalik ja ettevõtte nimi peab olema arvel, siis ka see variant on võimalik.

Kui E-pileti ostul valida tasumise viisiks pangalink mitte kliendikonto, koostatakse igakordselt pilet juurde ARVE, kus on näidatud ka käibemaks, samuti on arvel ostja lisamiseks vabad lahtrid, kuhu saab ise Ettevõtte andmed juurde kirjutada. See on raamatupidamisseaduse kohasel korrektne ja lubatav.