Wrangö sõidud alates 05.06.2020

Alates 05.06.2020 taastub PL Wrangö tavapärane reisijate ressurss. Palume siiski reisijatel kasutada laevas desovahendeid ning võimalusel viibida sõidu ajal välitekil.

Piletimüük avatud kuni 31.10!

Head kliendid! Piletimüük on avatud kuni 31.10.2020 Mugavaks reisimiseks palume aegsasti osta e-pilet!

Soovitame osta E-pilet

Soovitame kõikidele reisijatele osta pilet e-teenindusest, mis tagab koha piletil märgitud reisile. Laevast müüakse pileteid ainult väljuvale reisile ja seda vabade kohtade olemasolul.

INFO +372 5109456


0 piletit

Logi sisse

Kuidas saaksin lisaks laevapiletile ka arve?

 

E-pileti juures on nüüd eraldi dokumendina arve/ostukinnitus, mille saab soovi korral välja printida. Raamatupidamise kuludokumendiks ongi just arve/ostukinnitus koos piletiga, pilet üksi ei ole kuludokument.

Ostes kliendikonto arvelt koostatakse pileti juurde ostukinnitus, millel ei ole käibemaksu, kuna kogu kuu tehingute kohta koostatakse järgneva kuu algul koondarve (koos ülesõitude nimekirjaga), kus on näidatud ka käibemaks. Koondarve saab lepinguline klient välja printida oma klienditsoonist.

Käibemaksuseaduse kohaselt ei saa ühe ja sama teenuse eest esitada kahte kuludokumenti, millel on käibemaks.

Käibemaksu kajastamine või mitte kajastamine ei takista aga kulu hüvitamist ettevõtte poolt pileti ostmisel tasutud summa ulatuses. Kulu suurust ei muuda käibemaksu näitamine piletil. Kulu on brutosumma. Ettevõte ei saa eraisikule tehtud väljamakselt nagunii käibemaksu tagasi küsida.

Kui aga käibemaksu olemasolu on tingimata vajalik ja ettevõtte nimi peab olema arvel, siis ka see variant on võimalik.

Kui E-pileti ostul valida tasumise viisiks pangalink mitte kliendikonto, koostatakse igakordselt pilet juurde ARVE, kus on näidatud ka käibemaks, samuti on arvel ostja lisamiseks vabad lahtrid, kuhu saab ise Ettevõtte andmed juurde kirjutada. See on raamatupidamisseaduse kohasel korrektne ja lubatav.